אפר 23 2013

דור שנות ה-90

מאת: נושאים: כללי

לאחרונה אני מקבל יותר ויותר פניות על קיום אירוע בוטיק אצלי סביב שולחני בתקציב עתק של 90 ₪ למשתתף כולל מע"מ!! אה… ושלא אשכח גם שהם באים רעבים אז שיהיו כמה סוגים של מאכלים, לא לשכוח לארגן גם איזה בקבוק יין בשביל ה"לחיים" ושיהיה גם משהו מתוק לפני, אפשר גם אחרי והכל בתקציב המפוצץ שהצליחו לארגן לאחר מאמצים מרובים, זוכרים, 90 ₪ למשתתף או משתתפת…

 

להמשך קריאה »

סגור לתגובות על דור שנות ה-90

אוג 09 2011

2.3 שניות

מאת: נושאים: כללי

אחרי הרעש התקשורתי ויחסי הציבור המעולים לתוכנית "2.3 בשבוע" שמשודרת בערוץ 10 ושמספרת את כמות הפעמים הממוצעת שבה ישראלים עושים סקס בשבוע… ("נו טוב", ואני ממש לא פולני) והשיוך של אוכל לסקס, למרות שבפורומים סגורים ובישיבות פרלמנט למיניהן תמיד מדגישים את העובדה שכשהבטן מלאה  אחרי אוכל טוב, רוב הדם זורם ומתרכז למערכת העיכול ונעשים תשושים ברמה של "שלאפשטונדה"  ואת מי מעניין סקס אחרי ארוחה דשנה (ושוב אני מזכיר שאני לא פולני).

  להמשך קריאה »

עדיין אין תגובות

מרץ 14 2011

כשמזמינים אותי אני בא…

מאת: נושאים: כללי

נתחיל מאמרה שכבר הרבה זמן שגורה בפי "שפים לא מזמינים כאורחים". כשכתבתי אותה מספר פעמים בפייסבוק ואמרתי אותה בפני חברים בשיחות אילו ואחרות, אותי לא מזמינים לארוחה, מקסימום לאיזה קפה ועוגה. מצד אחדהיו כאלה הרימו גבה כאילו עבר איזה יתוש "דאנגי" בסביבה, אבל באותה הרמת גבה היו גם כאלה שהודו שאכן יש להם איזה פחד מסוים להזמין לבית שף לארוחה וזאת בגלל החשש כיצד הוא כאיש מקצוע יקבל את המנה שהם הכינו ומה תהייה התגובה והביקורת עליה. להמשך קריאה »

עדיין אין תגובות

פבר 21 2011

בעברית קוראים לזה חוצפה ישראלית…

מאת: נושאים: כללי

במהלך חיי פגשתי מלא אנשים מוזרים, מכל המינים והצבעים. אבל דבר כזה עדין לא קרה לי. הכול התחיל בפנייה תמימה דרך הפייסבוק, אחת מכל אותם "חברים שלי" פנתה אלי וביקשה לברר פרטים לגבי יום הולדת של אבא שלה והאפשרות שלה לארגן לו אירוע מיוחד, אחד כזה שהוא לא ישכח לעולם…

להמשך קריאה »

עדיין אין תגובות

מרץ 22 2010

האמניזיה הרגעית של האבא השורשי

מאת: נושאים: כללי

באחד הימים מתקשר אלי לקוח, אני רוצה ארוחה מיוחדת ופרטית לעשרה אנשים, הבן שלי נוחת בעוד שבועיים בשעה 14:00 בנתב"ג אחרי שלא היה פה הרבה זמן,  "ישראלי שורשי", מלח הארץ (בחו"ל כמובן). הוא מגיע יומיים לפני פסח עם המשפחה, קראתי בכתבה בעיתון שאתה מארח נהדר, יש לך אוכל מדהים, אתה בונה עם הלקוחות שלך את התפריט  ונוף אצלך משגע, אנחנו רוצים להגיע אליך בשעה 16:00 לכינוס משפחתי שלפני החג.

 

להמשך קריאה »

עדיין אין תגובות

מרץ 20 2010

איפה ישנם עוד אנשים…

מאת: נושאים: כללי

 

לאחר פרסום הכתבה של שרית סרדס טרוטינו, ב- 22 פברואר, במדור מומלצים של השבועון "מסלול" של ידיעות אחרונות על פינת האוכל המיוחדת שלי אודה ואתוודה שקיבלתי המון שיחות טלפון. רוב האנשים "התעניינו" אבל לא יותר מזה. חלק אחר פשוט לא הבין את מהות הכתבה שהמחיר הוא מחיר מינימום לעשרה סועדים בלי תוספות מיוחדות וקינוח  וחשב שאכן אפשר בימינו לשכור חדר vip מושקע ומיוחד לארוחה זוגית בעבור מחיר של ארוחה קלילה בחומוסיה השכונתית מעבר לרחוב (אז זהו שלא…). ואילו חלק קטן מאוד אכן התעניין על אפשרות של לעשות אירוע או לחגוג משהו מיוחד וברמה גבוהה.

להמשך קריאה »

עדיין אין תגובות

דצמ 27 2009

השנה הקשה שלי עם שמן הזית…

מאת: נושאים: כללי

כשף ממוצא אורפאלי (דרום מזרח תורכיה היא "אור כסדים" התנכית – מקום מוצאו של אברהם אבינו, לכן כנראה אנחנו אוהבים לארח), וכאחד שגדל על ברכי אמא שגדלה בעיר העתיקה בירושלים, שמן הזית לא היה חדש לי מהיום שנולדתי. כשהיינו חוזרים מבית הכנסת אחרי הצום של יום כיפור המאכל הראשון שהיינו אוכלים היה זעתר עם שמן זית. לימים גדלתי להיות שף, עיתונאי מזון ויין ומחבר ספרי בישול (רב המכר "נראה אותך גבר במטבח" ו"קולינר"), על סודות המטבח הארץ ישראלי עם התמחות באוכל ביתי ובמאכלי עדות ועמים ושוב נפגשתי רבות עם שמן הזית. התענגתי עליו בעיקר במטבח הערבי הארץ ישראלי, במטבח האיטלקי, המטבח הספרדי ובמטבח היווני שם במרחק שעה טיסה מאיתנו כמעט ואין רופאים קרדיולוגים וחולי לב וזאת עקב השימוש הרב בשמן הזית במטבח זה.

 

להמשך קריאה »

תגובה אחת

יול 26 2009

בגדי השף החדשים – או: איך קבעתי מודה חדשה

מאת: נושאים: כללי

2.99$ זה המחיר שהיה מוטבע על התווית של מכנסי כותנה דקה ומודפסת בציורים של רולטה ולוטו בחנות בקניון בפיניקס אריזונה בעת שביליתי את ירח הדבש שלי בארצות הברית.

להמשך קריאה »

עדיין אין תגובות

יול 15 2009

איך הפכתי שותף לסוד גדול

מאת: נושאים: כללי

החלטתי לשתף אתכם בסיפור שהיה אחד המוצלחים שקרו לי התקופה האחרונה כל אחד יסיק את המסקנות מהסיפור וילמד ממנו לקח לגבי העתיד.

באחד הימים מפלח צלצול טלפון את השקט המדהים בביתי שבכרמי יוסף. שלום, מדבר שף יגיל הוא שואל אותי בלחץ?

להמשך קריאה »

תגובה אחת