יול 26 2009

בגדי השף החדשים – או: איך קבעתי מודה חדשה

מאת: בשעה 17:18 נושאים: כללי

2.99$ זה המחיר שהיה מוטבע על התווית של מכנסי כותנה דקה ומודפסת בציורים של רולטה ולוטו בחנות בקניון בפיניקס אריזונה בעת שביליתי את ירח הדבש שלי בארצות הברית.

"זה יופי לישון איתו" אמרה אשתי בעת שבחנו את המכנסים וכמה יחידות יש על הקולב.

לישון? שאלתי, זה יופי לעבוד איתו! הבד קליל ואוורירי, הטרנד של מכנסים צבעוניים לשפים מאוד הולך כרגע ובכלל מה רע להיות אחר במכנסיים של שף? משהו שיהיה ייחודי רק לי!

"מה לעבוד?" היא שאלה, מי ייתן לך לצאת מהבית עם מכנסים כאלה? זה מכנסים של פיג'מה! אני לא רואה אותך יוצא מפתח הבית עם מכנסים כאלה! בכלל לא ראיתי בשום תוכנית טלוויזיה שף שעובד או מצולם עם מכנסי פיג'מה.

זה בגלל שמצלמים אותם בטלוויזיה מהבטן ולמעלה, את רואה בדרך כלל את הז'קט של השף המצולם אבל לא את המכנסים, השבתי בביטול. חוצמזה את לא מכירה אותי מספיק טוב למרות החתונה שהתקיימה אך לפני מעט קט, אני בדרך כלל שונא לעבוד עם שני דברים, עם מכנסי שף וקבעתי לעצמי כלל לא לעבוד עם כובע של שף, מינימום "בנדנה" כובע בשום פנים ואופן לא! אבל אני אזרום איתך, נקנה אותם לשינה ואחר כך נראה מה יהיה.

על הקולבים היו מונחים 4 מכנסים שהתאימו לגודל "האנורקסי" שלי, המוכר ניגש לברר אם יש עוד במחסן אבל חזר עם פנים מוחמצות כאילו אכל איזה "לימון ג'ירדו כבוש" והדגיש שצר לו אבל אין עוד.

יצאתי מהחנות כולי התרגשות לפעם הבאה שאלבש את המכנסים האלה שאשתי קוראת להן מכנסי פיג'מה ואני קורא להן מכנסי עבודה נוחים ומהנים.

חלפו הימים והגענו לארץ, חזרתי להדרכות בבתי הספר לבישול ברחבי הארץ עם "בגדי השף החדשים" ממש הומאז' נפלא ל"בגדי המלך החדשים" בכל מקום שהייתי בו במטבח, כל חברה שייצגתי במהלך השנים האחרונות ובכל עמדה שמכרתי את ספריי עמדתי עם הז'קט ובמכנסי השף הצבעוניים גרסת שף יגיל. אשתי לא קיבלה את המראה החדש שלי אבל אט אט אכן הבינה שהבעל שבחרה עקשן לא קטן. היא גם הסתובבה איתי והתבוננה בטלוויזיה, אכן רוב השפים לבשו את אותם מכנסיים צבעוניים ונטשו את מכנסי הפיפטה או הפסים. במשך אין ספור מקרים התלהבו התלמידים והאנשים שמסביבי מהסדנה או מהמאורע שהייתי בו אבל לא היה פעם שבו לא נשאלתי "מאיפה ניתן להשיג מכנסיים כאלה נוחות לעבודה" או האם יש דגם נשי לאותו מכנס וזאת משום שתמיד היה שם "תחום פרוץ ומעורר תהייה". מהר מאוד הפכו מכנסי פיניקס אריזונה לסימן ההיכר שלי, "סחתן שף, היום אתה בסגנון הרולטה הם היו מפטירים לעברי" אתמול הוא היה עם מכנסי הלוטו ענה לו חברו. בסופו של דבר אוי לי ואבוי לנשמתי אם הייתי חוטא ומגיע להדרכה עם מכנסיים סטנדרטים של שף.

באחד המקרים פנה אלי בעל חברה שאני מייצג אותה, תגיד לי הוא שאל, "מה יהיה עם המכנסיים שלך? אני 50 שנה בתחום ולא הצלחתי לקלוט את הסגנון של המכנסים האלה"!

מה קרה לך, עניתי מייד, המכנסיים אילו המילה האחרונה באוזבקיסטן, אני מאמין שתוך שנה שנתיים הן עושות עלייה לארץ. אתה לא רוצה שהשף שלך יוצא ממעגל הפוריות ועם החום שמפיק הגז התעשייתי אין ספק שלולי מכנסיים אלו הביצים שלי היו "ואווס חמינדוס" (ביצים חומות של חמין – בספרדית). היה שווה לראות את החיוך שלו כדי להבין שהתשובה הייתה מספיק מוצלחת כדי להרגיש שהוא הזדהה איתי.

סביר להניח שאם תהיו בסדנה שאני מעביר, או שאני אפיק לכם איזה שהוא אירוע של ארוחת שף פרטית, יום הולדת לחבר או לקרוב משפחה, בר או בת מצווה, יום גיבוש לעובדים, וכל הדברים שאני עוסק בהם תיראו אותי עם מכנסי הפיניקס הידועות שבאמת הפכו לסימן ההיכר שלי.

בנינו, אל תגלו לאף אחד, מידי פעם יש איזה שמוק אחד שמנסה להיות הומאז' רע לילד של הנס כריסטיאן אנדרסן שצועק בקולי קולות "השף עירום" זה בכלל לא מכנסיים של שף, זו פיג'מה שהתחפשה. "שב בשקט מפטירים לעברו הסובבים אותו", פיג'מה או לא פיג'מה תן להתענג על המאכלים והמטעמים ששף יגיל הכין לנו ומצידנו שיבשל עם בגד ים, לנו זה לא משנה, אבל שאומנות הבישול וחדוות היצירה ימשיכו לקונן בתוכו. אמן ואמן.

עדיין אין תגובות

כתובת טרקבק | RSS תגובות

השארת תגובות