אוג 09 2011

2.3 שניות

מאת: בשעה 12:25 נושאים: כללי

אחרי הרעש התקשורתי ויחסי הציבור המעולים לתוכנית "2.3 בשבוע" שמשודרת בערוץ 10 ושמספרת את כמות הפעמים הממוצעת שבה ישראלים עושים סקס בשבוע… ("נו טוב", ואני ממש לא פולני) והשיוך של אוכל לסקס, למרות שבפורומים סגורים ובישיבות פרלמנט למיניהן תמיד מדגישים את העובדה שכשהבטן מלאה  אחרי אוכל טוב, רוב הדם זורם ומתרכז למערכת העיכול ונעשים תשושים ברמה של "שלאפשטונדה"  ואת מי מעניין סקס אחרי ארוחה דשנה (ושוב אני מזכיר שאני לא פולני).

 

ישבתי עם עצמי, השעמום של שעת לילה מאוחרת וחיפשתי לעצמי איך המספר 2.3 מתקשר לאוכל ולמטבח והגעתי לנתון מאוד מעניין… 2.3 שניות זה הזמן שלוקח ללקוח ממוצע שלי לאכול יחידה אחת של עלי הגפן שאני מכין… כן כן בדוק 2.3 שניות והפרודוקט נעלם כלא היה. עכשיו נשאלת השאלה כמה אני עובד במהלך אירוע כדי להגיע לרמה שהלקוחות שלי מתענגים על מעדן שאני מכין. אופס, שכחתי לספר לכם שכאחד שמתגורר במושבה כרמי יוסף  ושמי ידוע בכל האזור באיכות עלי הגפן שלי ומסביבנו שדות שדות של גפנים. זה הרי ברור שעלי הגפן הממולאים יהוו חלק נכבד שלי במטבח. זאת למרות שלפעמים מפספסים את המומנטום וכל השדות כבר מרוססים ולא ניתן להשתמש בעלים (בנינו, זה כבר קורה לי שאני מפספס בשנה השלישית, אבל יש עוד מקומות להשיג את חומר הגלם).

 

אז קודם כל צריך להגיע מהמושבה למרכז מסחרי שבוא יש רשת מזון גדולה שבה יש את כל המוצרים הדרושים להכנת עלי הגפן. פעולה זו לוקחת במקרה הטוב כשעה וחצי. שעה נוספת מוקדשת לריפוד הסיר כדי שהשכבה הראשונה לא תשרף, להכנת תערובת המילוי לעלי הגפן, חיבור המצרכים וקבלת הטעמים הדרושים לפי המטבח האורפלי והמטבח הנאש דידאני  שגדלתי עליו שאגב מילוי האורז בין שני המטבחים הוא שונה לחלוטין ובמטבח הנאש דידאני  העלים מוגשים עם תערובת של יוגורט  ואשל עם שמיר ושום (עמוד 63 ברב המכר שלי "נראה אותך גבר במטבח" ספר בישול לגברים, אבל לא רק! – למי שממש מתעקש). כבר ספרתי שעתיים וחצי.

 

עכשיו מגיע הגרעין הקשה! למילוי בכמות  של 4 כוסות אורז, קיצוץ הירקות, התבלון, שטיפת העלים ופריסת כל עלה ועלה, מילוי, קיפול, גלגול וסידור בסיר לוקח כ-4 שעות עבודה. לא, לא הגזמתי… ראשית אני אמנם עושה את העלים כמו דוגמניות או רקדניות קאן-קאן, כולם נראים אותה צורה… בניגוד לסבתא מלכה שהיא השולפת הטובה ביותר בעיר אני הולך בשיטת "יא וואש יא וואש" אף אחד לא רודף אחרי בשעת לילה מאוחרת והמוסיקה המתנגנת רק מאיטה את הקצב. הפסקה לשטיפת סבב נוסף של עלי גפן ויבוש, סיגריה להכניס ניקוטין רעיל לגוף, לשטוף טוב את הידיים, בקיצור 4 שעות. לכמה הגענו? שש וחצי שעות ולא הסתיימה הסאגה.

 

עכשיו מגיע שלב הבישול. הכנת הרוטב + רתיחה חצי שעה, לבשל על אש קטנה "בזתו" כלומר בערבית "במיץ של עצמו" עוד לפחות שעתים וחצי, הינה בבקשה הגענו לתשע שעות עבודה. לחכות שהסיר מעט יתקרר מעט, חצי שעה נוספת. לפרק אותם אחד אחד ולהכין אותם להגשה עוד חצי שעה, צריך להגיש אותם חמימים או בטמפרטורת חדר. בקיצור 10 שעות של עבודה.

 

אתם אוכלים את זה ב-2.3 שניות, אני עובד על הסיר 10 שעות פשוט טירוף! אתם בטח שואלים את עצמכם למה אני בכלל צריך את כל הבלאגן הזה, אז הינה התשובה. ביקשתי מאלוהים שייתן לי 1 ₪ בחיים על כל עלה גפן שאני מכין. אבל לא הכנתי מילאתי מספיק עלים כדי להשיל מעלי את הסינר ולהגיד זהו, מספיק לי, אני פורש.

 

אגב, שאלה שאין לי עליה תשובה, כמה כסף אני יכול ורשאי לבקש עבור עבודה של 10 שעות כשהלקוחות שלי אומרים שזה מעדן אבל אוכלים אותו ב-2.3 שניות וממשיכים לעלה גפן הבא או למנה הבאה מבן שלל המאכלים שאני מכין כשמגיעים אלי לאירוע בוטיק של טעימות שאני עורך סביב שולחני בכרמי יוסף  ממיטב המטבח הביתי ומאכלי עדות ועמים שאני מתמחה בהם.

 

אני עדין מחפש את התשובה…..

 

עדיין אין תגובות

כתובת טרקבק | RSS תגובות

השארת תגובות