אפר 23 2013

דור שנות ה-90

מאת: בשעה 14:04 נושאים: כללי

לאחרונה אני מקבל יותר ויותר פניות על קיום אירוע בוטיק אצלי סביב שולחני בתקציב עתק של 90 ₪ למשתתף כולל מע"מ!! אה… ושלא אשכח גם שהם באים רעבים אז שיהיו כמה סוגים של מאכלים, לא לשכוח לארגן גם איזה בקבוק יין בשביל ה"לחיים" ושיהיה גם משהו מתוק לפני, אפשר גם אחרי והכל בתקציב המפוצץ שהצליחו לארגן לאחר מאמצים מרובים, זוכרים, 90 ₪ למשתתף או משתתפת…

 

כשאני עורך אירוע בוטיק אני מפנה לעצמי מינימום 3 ימי עבודה. יום נוסעים לקניות ברשת גדולה שמקובלת על משגיח הכשרות שבודק טוב, טוב, מה קניתי  ואיפה. למה רשת גדולה אתם שואלים? פשוט, יש לי חדר אירוח פרטי. אני לא בית קפה, גם לא מסעדה, אירועי בוטיק לא עושים על בסיס יום יומי שאני יכול לקנות בסיטונאות גם אם החלטתם לחגוג בר/בת מצווה אצלי, מסיבת רווקות, הכרת הורים, פרישה מהתפקיד, יום גיבוש לעובדים, יום נישואין בהפתעה, ימי הולדת וכאלה הם לא מגיעים גם על בסיס יומי כך שנשארנו שוב עם הרשת הגדולה. אחרי זה יש את ההכנות הסלטים שיתפסו טעם, לערוך את שולחן האבירים שלי עם כלי אוכל מלכותיים כיאה לאירוע בוטיק, למחרת לבשל כדי שהכול יהיה מוכן לקראתכם (לפעמים אפילו לא לישון אם האירוע מתקיים מוקדם), כדי לענג אתכם 3 שעות במיטב המאכלים שאני יודע להכין כדי שלא תשכחו אותי כל כך מהר ותחזרו שוב או תספרו לחברים. לצחוק אתכם, לספר לכם קצת סיפורים ירושלמים מהעבר שלי כדי להעלות את מצב הרוח, העיקר שתתפנקו. בסיום האירוע אתם תתנו לי חיבוק או נשיקה, חלק ילחצו לי את היד שכבר כך וכך אני מקושי מרגיש אותה, אתם תגידו יפה תודה, תעלו בכבדות במדרגות שבעים, דשנים ועם מצב רוח טוב מהלימונצ'לו 48% אלכוהול שאני מכין, אני אלווה אתכם לרכבים ואחזור לחדר ריק שאך לפני רגע שקק חיים עמוס שאריות אוכל וכלים מראה לא מי יודע מה מלבב או מדהים. עכשיו צריך לנקות ולסדר, להחזיר הכול למקום ולחכות לקבוצה הבאה שתגיע לחגוג איתי ולהתפנק אצלי.

 

ידעתי שמישהו ישאל מה אגיש בשלוש שעות המלכות. אז זה מתחיל עם זה שאני מקבל אתכם בכניסה ומוביל אתכם לשולחן שלי שתכלול בד"כ את מה שסגרנו עליו בהזמנה בהתאם לתקציב שבטוח לא יעמוד על 90 ₪. בכניסה תחכה לכם קערת זכוכית מעוצבת ובתוכה קוקטייל קייפרניה קרה עם אלכוהול והרבה לימון מהגינה שלי. חלק מכם יתפעלו מהנוף ולכן חשוב לכם להגיע לפני השקיעה . אחר כך מתיישבים, אני מספר על עצמי מראה את הספרים שלי, עושה לכם מצגת עם כיתת אומן (זה כמובן אם ביקשתם לפני). אז מגיעה המנה הראשונה מוגשת לשולחן של "שיפטה" נאש דידאני, מאכל הבית שלי שזה כופתאות בשר עם מרק בליווי של חומוס ובצל, מעדן אמיתי שאין שני לו בכל הממלכה שלי, זה יהיה גם הזמן לברכות מכל סוג שהוא. אחר כך נפתח בופה עם שלל מאכלים ביתיים טריים ומפנקים כמו "לחמה בעגין" עם בשר ששייך לעדה האורפלית שלי, זיתים מגולענים עם קציצות בשר, פטריות ולימון כבוש שאני מכין, יהיה גם את האורז המיוחד שלי, הסלטים ועוד סלט שבטוח יבוא לי לעשות כמתנה ממני, נחגוג גם על רוסטביף שהכנתי (120-170 ₪ לקילו), בין לבין יש גם לימונדה ומים מינרלים קרים, כוס יין איכותי, שוט של לימונצ'לו כדיז'סטיף, שתייה חמה חופשי (תה בטעמים, חליטות או קפה – לא לשכוח שאני מקום כשר עם תעודת כשרות). ננוח קצת לקינוח מתוק בקיצור…. חוויה קולינרית במיטבה (זה הזמן להזכיר שבקיץ אני עושה אירועי אסדו עמוסי בשר ותוספים שקוצרים יופי של שבחים).

 

90 ₪ למשתתף מבלי לפגוע בפונים אלי לא מכסה לי אפילו את הוצאות הקנייה לאירוע כזה, שלא נדבר ונזכיר גם את הדלק, המים, החשמל, הגז, הזמן שלי, לנקות, לסדר, לשטוף לשלם לעוזר שלי במטבח אם היה כזה באותו יום. כל אירוע בוטיק אצלי נמשך 3 ימים ולו רק לספק לאורחים המכובדים שלי 3 שעות של עונג… אז בפעם הבאה שאתם פונים לעריכת אירוע יוקרה, אני אומנם אוהב אתכם ואתם חשובים לי מאוד, כל אחד ואחת מכם לא מזלזל בפנטזיות שלכם לרגע,  אבל תעשו לעצמכם טובה, תחסכו את הטלפון גם אם אתם מנויים לשיחות בלי הגבלה, תמשיכו הלאה בכביש 44 ותגיעו לרמלה, יש שם יופי של חומוסיות, שוב, לא מזלזל ונשבע לכם, גם אני לפעמים אוכל שם. במחיר שאתם מבקשים ובהתאם לתקציב  תוכלו לנגב יופי של חומוס, עם פלאפל, אותנטי להפליא, קצת סלטים ואיזה קפה קטן לסיום, אולי תחרגו בשקל שניים אבל מבטיח לכם שבעים ונפוחים מהפיתות תצאו גם תצאו.

סגור לתגובות על דור שנות ה-90

התגובות סגורות.