קבאב אורפלי של יגיל

מתכונים

הקבב האורפלי של שף יגיל

הקבאב האורפלי של שף יגיל
 
מצרכים:
1 ק"ג בשר טחון
100-150 גרם ליה (שומן כבש)
1 בצל גדול קצוץ לקוביות קטנות
40 גבעולי פטרוזיליה קצוצה דק – דק
כפית מלח
כף פלפל שחור
הרבה אהבה
 
הטיפים של יגיל:
-          בכל אירוע שקשור בעל האש, עלי מוטלת המשימה המרכזית, להכין את הקבאב. אל תשאלו אותי למה זה יוצא כל כך טעים אני בסך הכול מסביר במדויק איך אני מכין את המנה והטענה העיקרית "זה לא יצא לי כמו שלך" או זה מתפרק לי! לכן במצרכים הוספתי גם הרבה אהבה.
-          החוק שלי אומר, על כל ק"ג אחד של בשר (כמובן טרי ומיושן), אני מבקש מהקצב לטחון 100-150 גרם שומן כבש טרי! (ושלא יבלבלו לכם את המוח שיש לו שומן טחון מבעוד מועד, שיכניס קודם את השומן של הכבש הטרי ואחר כך את הבשר, זה לא יהרוס לו את מכונת הטחינה או את הבשר שבתוכה).
-          הבצל צריך להיות קצוץ דק כך גם הפטרוזיליה, כך שבעת הסגירה של הבשר על האש והפיכת הקבאב הקציצה לא תתפרק.
-          לאחר שיצרתם את הקבאב מעכתם אותו היטב ואיחדתם את המרכיבים, הכניסו אותו למקרר! שומן הכבש יתקשה והקציצה תהייה יציבה ותקבל מכת חום ושוב, לא תתפרק.
-          אל תניחו את הקבאב על אש גבוהה מידי. החלק החיצוני יישרף, הבפנים יישאר לא מבושל ושוב, הקציצה תתפרק.
-          אין צורך לשחק יותר מידי עם הקבאב, משחק מיותר מפרק את הקציצה.
-          לסיום, אני יודע שמשלבים בין בשר כבש לבשר בקר, מבחינתי זה אחלה אבל יש הרבה אנשים שאני מכיר שלא אוהבים את בשר הכבש אחרים לא יכולים לעכל בשר כבש.
 
אופן ההכנה:
  1. מכניסים לקערה את בשר הבקר, את שומן הכבש, את הבצל הקצוץ, הפטרוזיליה הקצוצה, המלח והפלפל השחור.
  2. מערבבים היטב ליצירת תערובת אחידה. יוצרים קציצות ארוכות ושמנות – מועכים גוש מדוד בעזרת כף היד והאגודל מצד אחד, מסובבים ולוחצים עם האגודל גם בצד השני ומניחים במגש.
  3. לאחר שסיימתם להכין את הקבאבים בגודל אחיד, מניחים על מגש, משם למקרר לשעה לפחות ומשם ישר למחבת פסים, למנגל חשמלי או למנגל גחלים משומן היטב (משאירים רווח של קבאב בין קציצה לקציצה כך שתוכלו לגלגל את הקבאב בקלות ושהבשר ייסגר מכל הצדדים).
קפיש...

חזור


--
 
האירועים מתקימים בליווי היין של יקבי בנימינה
© 2008 - יגיל יצחקוב
אתר פלוס בנייה וקידום אתרים
מפת אתר