חטיף שומשום מתקתק

מתכונים

חטיף שומשום מתקתק

חטיף שומשום מתקתק
 
בבקשה תגלה לנו את הסוד ביקשו הסטודנטים שלי מבית ספר "טעמים" בירושלים בו לימדתי למעלה מ-4 שנים. הרמתי את עיניי בפליאה, הרי הם יודעים שאת כל רזי הבישול אני מעביר להם במיומנות ובשיטתיות שבוע אחרי שבוע שיעור אחרי שיעור. איזה סוד אתם רוצים שאלתי, איך אתה מכין את חטיפי השומשום שאיתם אתה מקשט את המנות המתוקות והקינוחים. חלקתי איתם את שתי השיטות להכין את המאכל הזה ועכשיו אני חולק את זה אתכם.
 
הטיפים של יגיל:
-          יש את השיטה עם הסוכר שבה אני יכול לעצב את החטיפים לפני שהכרמל מתקשה ולעצב איזו צורה שאני רוצה. זה אומנם משמש לקישוט אבל ניתן לאכול עם זה (אם אני מעצב צורות ארוכות כמעיין כפית), או כאשר זה מעוצב לצורה של משולש או מעוין תקוע מעל עוגה).
-          יש את השיטה עם הדבש שבו החטיפים מקבלים צורה מרובעת או מלבנית, הם הרבה יותר פריכים, רכים, מתפרקים בקלות ולא "שוברים את השיניים".
-          אל תגידו שגיליתי לכם אבל בדיוק באותה שיטה של הסוכר ניתן להכין חטיפים שונים על בסיס של בוטנים קלויים, פיסטוק ואפילו אגוזי קשיו או אגוזי לוז (אנחנו קוראים לזה בונדוק').
-          כרמל שרוף עשוי מסוכר זה כרמל מר ולא טעים, חשוב ברגע שהכרמל מתחיל לקבל צבע חום עז להוריד במהירות מהאש.
 
מצרכים לחטיפים עם הסוכר:
שתים ורבע כוסות סוכר
2 כוסות שומשום
משטח עבודה גדול מעץ
מערוך טוב
סכין חדה
מים להרטבת המערוך ומשטח העץ
 
אופן ההכנה:
  1. בוררים היטב את השומשום וקולים אותו במחבת למשך כ-2 דקות עד שהוא משנה את צבעו לחום בהיר מאוד ומעבירים לקערה אחרת (כדי להפסיק את הבישול).
  2. מניחים את הסוכר בסיר מניחים על גז נמוך ויוצרים כרמל זהוב וללא גושים, משאירים את הסיר על הגז, מוסיפים את השומשום ומערבבים היטב ליצירת תערובת אחידה.
  3. מרטיבים קלות את משטח העץ והמערוך במים יוצקים את התערובת למרכז המשטח ובעזרת המערוך יוצרים בזריזות משטח בעובי של חצי ס"מ, חותכים את קצוות כך שייווצר ריבוע או מלבן, יוצרים ומעצבים את הצורה שרוצים (מוארך או מוארך ומסובב , מלבני, משולש או מעוין).
  4. משחררים ממשטח העץ, מקררים לטמפרטורת חדר ומניחים בקופסה אטומה במקום יבש וקריר.

מצרכים לחטיפים עם דבש:
300 גרם שומשום
3 כפות דבש
משטח עבודה מרוח בשמן קנולה
2 כפות
סכין חדה

אופן ההכנה:
מכניסים למחבת קרמית את הדבש והשומשום ומאחדים על אש קטנה ומערבבים עד להזהבה. בעזרת 2 כפות מעבירים למשטח משומן, משטיחים עם הכפות לעובי הרצוי (זהירות זה חם מאוד!!!), חותכים עם סכין בעוד התערובת המשוטחת חמה וממתינים לקירור.


 

חזור


--
 
האירועים מתקימים בליווי היין של יקבי בנימינה
© 2008 - יגיל יצחקוב
אתר פלוס בנייה וקידום אתרים
מפת אתר