קייטרינג אסאדו
זה לא סוד שמאז ומתמיד בשר ומוצריו היו בראש רשימת האהבות שלי. עד כדי כך שהשאלה הראשונה ששאלתי את האישה שאיתי הייתה האם היא אוהבת בשר? אחרת לא היה לנו מה לעשות יחד. עד היום אני נפעם מנתח איכותי של בשר שעבר את היישון האיכותי ואוגר בתוכו את השיוש הנכון.

כשהחלטתי להיכנס גם לאירועי בוטיק בנישה של מגוון של בשרים מעושנים ואסאדו משובח ואינטימי הבנתי לחלוטין את הייחוד שלי, לתת ללקוח לצלחת טעם וצבע אחר ושונה מהרמה הנהוגה כיום בתחום. לשלב את האהבה לבשר עם סלטים ותוספות שקיימים ספציפית המטבח הייחודי שלי.

אסאדו דרום אמריקאי
כחלק מתפישת העולם שלי, לתת ללקוח את הטוב ביותר חברתי ליוסי חזן, אחד השותפים של "עמוס אסלי" מפעל משפחתי של מוצרי בשר ויבואן של בשר מארגנטינה ואורוגואי הכימיה בנינו הייתה מדהימה. שם ראיתי איך בייצור עצמי ובעבודת יד מייצרים מוצרים נלווים של בשר ממש כמו מה שאני מחפש. גושים של אנטרקוט, יחד עם נתחי שפנדורה – קשתית, נקניקיות צ'וריסו, צ'וריסו בייבי, מרגז, קורניטס, שוקי עוף במרינדה, עופות שלמים, קבב בווריאציות שונות (צנוברים, אורפלי, חצילים, רומני ומיני המבורגר) ובעצם כל בשר שאפשר להניח אותו על האש.

אני עדיין חושב שבשר איכותי והידע והניסיון שלי כשף הם ערובה לתת ללקוחות שלכם משהו, איכותי ושונה, אני קורא לזה שיטת ה"שיפוד המטייל" שבוא שולפים בכל כמה רגעים שיפוד אחר של בשר מהמתקן ומטיילים בן החוגגים ומפנקים אותם במגוון שלם של בשרים, מרקמים וכמובן והכי חשוב הטעמים.

בשרים מעושנים
תחום אחר מעניין לא פחות הן הבשרים המעושנים שאני מכין במעשנת ביתית מיוחדת שנבנתה לפי הצרכים שלי.
נתחים של אנטרקוט, סינטה, חזה הודו (פסטרמה), עופות שלמים חזות של עוף במרינדות ובטעמים נפלאים נחים להם לצד דגי סלמון, דגי דניס ומקרלים בעונה, חלקם בטעם טבעי וחלקם במרינדה פרי הדמיון הפורה שלי. ישנה גם אפשרות לעשן גם סוגים של נקניק עם תערובות וטעמים שונים של בשר וחזות של מולארד (בתוספת מחיר).

את כל הכבודה הנפלאה הזאת מעשנים עם שבבים של עצי פרי ללא שרף כמו פקאן, שקד, אפרסמון, עצי הדר, דובדבן ועוד סוגים וטעמים ארומטיים. כל נתח מקבל את היחס האישי שלו ואת הזמן הנחוץ לו לשלמות מרבית. בסוף התהליך שיכול לקחת עד יומיים בהשריה במרינדה ועד 10 שעות במעשנת מקבלים נתחים שלמים עם טעם חלומי שמפיק תהליך העישון. הנתחים נחתכים ומוגשים במגשים לצד תוספות מיוחדות שאני מכין לאירועי הבוטיק שלי, סלטים וכבושים של בית, לחם מחמצת, קינוחים וכמובן גם אלכוהול, והכול מול הנוף המדהים של יער המגנים.


 
אירועי בוטיק עם בשרים על האש
 
האירועים מתקימים בליווי היין של יקבי בנימינה
© 2008 - יגיל יצחקוב
אתר פלוס בנייה וקידום אתרים
מפת אתר